PÅSK PÅ BORNHOLM – BILDBOMB
Vilken energikick det är att komma iväg ett par dagar och då finns det ingen underbarare än att fira påsken på Bornholm. Vi har firat en traditionsenlig påsk med påskbuffe, påskliljor och påskägg. En extra bonus var otaliga omgångar med RISK och strålande vårväder. Men som april alltid är så växlade vädret av med regn, så mycket att vi faktiskt avstod att åka till travet på påskafton, istället har vi besökt Johan Bülows lakritsfabrik och Svaneke Bolcher, deltagit i äggjakten i Gudhjem och lunchat på rökeriet både i Arnager och Sandvig.
Men allra mest njuter vi av att vara i huset som ligger att stenkast från havet och med utsikt över havet i tre riktningar. Samtidigt kan vi inte se oss mätta ut över fälten som sträcker sig från staketet ända bort till havet på våran baksida.
Här kommer vår påsk i bilder!
























Tack bästa mamma och B.O för den här påsken. Tack för all god mat och alla krig och sötsaker och tills nästa gång – Tack för att vi genom Er får tillgång till allt som Bornholm har att erbjuda och att vi får uppleva det tillsammans med Er!


